Ціна 5 шт. 15 грн.
Момордика,гіркий гарбуз, індійський огірок або гранат, скажена диня - все це назва однієї і тієї ж рослини.
Останнім часом можна зустріти незвичайні плоди яскраво-помаранчевого кольору з «присосками», усередині яких знаходяться солодкі червоні ягоди. Продавці рекламують їх на всі лади. Називається це екзотична рослина момордика або
індійський гранат. Батьківщиною його вважається Південно-Східна Азія. Щороку відриваються все нові можливості, які приховує в собі цей незвичайний плід. Лікувальними і їстівними вважаються всі частини індійського граната: ягоди, які знаходяться всередині плоду, сам плід, стебла і навіть коріння. Плоди рослини можна маринувати, солити, заливати сиропом, варити варення, змішувати їх з
медом або цукром.
Корисні властивості момордики:
У листі міститься безліч корисних елементів, таких як кальцій, натрій, залізо і фосфор. Плоди і пагони момордики, є джерелом калію, кремнію, селену, цинку, вітамінів групи А, В, Е, F С, пантотенової, нікотинової та фолієвої кислот.
У деяких країнах листя використовують у приготуванні національних страв. Закуски, супи і салати заправляються молодими пагонами рослини. Плоди вживаються в їжу, як стиглими, так і в трохи не дозріли вигляді - вони однаково корисні і приємні на смак, різниця лише в терпкості і гостроті.
Вченими було доведено, що ця рослина збільшує загальну кількість бета ферментів у підшлунковій залозі і благотворно впливає на функцію організму до вироблення інсуліну, а це означає, що речовини, що містяться в індійському гранаті, допомагають регулювати концентрацію цукру в крові.
(//www.ukrboard.com.ua)
Ще однією корисною властивістю момордики, яке виявили порівняно недавно, стала здатність до інгібування ракових клітин і пухлини. Були проведені дослідження, в ході яких з'ясувалося що лікарські засоби, до яких входить екстракт рослини, допомагають зупинити поширення пухлини простати. Численні вивчення продемонстрували антілейкеміческую і антізлокачественную активність компонентів містяться в рослині, проти саркоми, меланоми,
раку печінки і лейкемії.
Крім перерахованих вище властивостей, плоди і сік момордики володіють антибактеріальними та противірусними властивостями. У країнах, де ця рослина поширена, корінні жителі, давно помітивши корисні якості, застосовували рослина для лікування багатьох хвороб. Так в країнах Азії індійський гранат використовується як засіб лікування: діабету, астми, лейкемії, та інших хвороб. На амазонці жителі вирощують його як лікарський засіб і просто як продукт харчування, застосовують при гепатиті, лікують рослиною рани, позбавляються від паразитів і глистів.
Момордика, є природним лікарським засобом, який допомагає виводити з організму токсини і інші чужорідні збудники, бере участь у стимулюванні імунної системи, завдяки чому вона стає практично незамінним продуктом.
Шкода момордики:
Шкода момордикиОднак якими б корисними властивостями не володіло рослина, не варто перестаратися з його споживанням. Якщо у вас виникло бажання відчути на собі чудодійний ефект від його плодів, не потрібно за один раз намагатися з'їсти їх якомога більше, хвороба ви цим не вилікуєте, а алергію заробити цілком можливо.
До всього іншого є дуже суворе протипоказання до використання момордики, це вагітність, при застосуванні екстракту і плодів цієї рослини підвищується ризик мимовільного переривання вагітності.
Індивідуальна непереносимість продукту, також є одним з протипоказань. Тому перед тим як спробувати той чи інший незнайомий фрукт або овоч варто якомога більше дізнатися про нього, навіть у самого корисного рослини є свої певні переваги і недоліки, на які варто звернути увагу.