Найчастіше лікувальні властивості глоду використовують для лікування і профілактики серцево-судинних захворювань. Препарати з
рослини сприяють зниженню рівня холестерину в крові, отже, можуть застосовуватися в якості лікувального та профілактичного засобу при атеросклерозі. Крім цього глід сприяє зниженню проникності судин і капілярів.
Квіти і плоди глоду покращують кровообіг в судинах серця і головного мозку, діє як судиннорозширюючий засіб, знімають спазми судин головного мозку. Як наслідок поліпшується постачання даних органів киснем.
Глід криваво-червоний. Лікувальна дія на організм
Виходячи з цього, глід застосовують при підвищеному артеріальному тиску особливо на початковій стадії, також він усуває запаморочення, шум у вухах.
Також
препарати рослини регулюють кровообіг всього організму і особливо рекомендовані людям похилого віку при недостатності кровообігу.
Велика користь глоду і для серця. Рослина тонізує його, нормалізує ритм, усуває неприємні відчуття в ділянці серця, задишку, застосовується для лікування функціональних розладів серцевої діяльності, таких як серцево-судинна недостатність, стенокардія, ангіоневрози, миготлива аритмія, пароксизмальна тахікардія, екстрасистолія, бореться з серцевими неврозами.
При серцево-судинних захворюваннях препарати квіток глоду діють ефективніше плодів.
Шлунково-кишкові захворювання
Лікувальні властивості глоду мають позитивний вплив і на шлунково-кишковий тракт. Препарати рослини покращують травлення, усувають метеоризм і болі в кишечнику, сприяють нормалізації випорожнення при проносах, в тому числі у дітей. Також при проносі застосовують відвар кори рослини.
Використовується глід і для лікування різних шлунково-кишкових захворювань. Його застосовують в тому числі для лікування гастриту різної форми, усунення проносу при дизентерії.
Нервова система
Відвар плодів глоду добре себе зарекомендував як заспокійливий засіб при стресах, підвищеній збудливості, а також для усунення наслідків нервового перенапруження.
Для лікування більш виражених порушень нервової системи, а також при підключенні симптомів, пов'язаних з серцево-судинною системою, застосовують також настоянку плодів.
Захворювання щитовидної залози
Глід рекомендований офіційною медициною для лікування підвищеної функції щитовидної залози.
Добре себе зарекомендував глід і в домашній косметології. З розтертих ягід роблять маски для обличчя, настій квіток використовують для протирання. Рослина тонізує шкіру, надає їй еластичність, нормалізує вміст вологи, знімає набряки. Особливо рекомендовані косметичні процедури з глодом жінкам після 30 в якості профілактики старіння шкіри, а також при перших вікових змінах.
Для чоловіків
Корисний глід і для чоловіків. Його використовують для лікування і профілактики простатиту і аденоми простати, в зборах при клімаксі. Свіжі ягоди, варення, відвар (чай) ягід, а також настоянка квіток надають велику користь для нормалізації статевої функції і збільшення потенції.
Крім цього глід покращує роботу серцево-судинної системи, яка дуже часто страждає у чоловіків.
Для всього організму
Приносить користь глід і здоровим людям. Регулярне вживання препаратів рослини підвищує імунітет, нормалізує обмін речовин в організмі (настій квіток), допомагає впоратися з перевтомою і безсонням, покращує загальне самопочуття. Також приймають глід після перенесених важких захворювань для прискорення одужання.
(//www.ukrboard.com.ua)
Лікарські форми
Настоянка (свіжі ягоди)
100 гр. свіжих плодів глоду розмолоти, помістити в скляну банку (краще з темного скла), залити 1 л. якісної горілки або 70% спирту, закрити пластмасовою кришкою і настоювати в темному місці при кімнатній температурі 3-4 тижні, періодично струшуючи. Процідити, вміст віджати.
Приймати по 20-30 крапель 3-4 рази на день до їжі.
Настоянка глоду: застосування. Захворювання серця і судин, нервової системи, жінкам для усунення симптомів клімаксу.
Настоянка (квітки)
Настоянку з квітів глоду готують аналогічно настоянці зі свіжих ягід. 200 гр. сухих або свіжих квіток залити 1 л. якісної горілки або 70% спирту. Настоювати 7-10 днів.
Показання до застосування. При імпотенції приймати по 20-30 крапель 3 рази на день за півгодини до їжі.
При ревматизмі приймати по 40-50 крапель 3 рази на день через півгодини-годину після їжі.
Відвар плодів
1 ст.л. плодів глоду залити 200 мл. води, довести до кипіння і кип'ятити на найменшому вогні 15 хв. Зняти з вогню, накрити кришкою, укутати і настоювати до охолодження. Процідити, віджати. Отриманий відвар долити кип'яченою водою до початкового об'єму.
Приймати глодовий відвар по 1/3-1 /2 ст. 2-3 рази на день за півгодини до їжі.
Настій квіток
1 ст.л. квіток глоду залити 200 мл. окропу, накрити кришкою, укутати і настоювати до охолодження. Процідити, віджати.
Приймати по півсклянки 2-3 рази на день до їжі.
Глід. Застосування в народній медицині
Гастрит
Пів склянки плодів глоду залити окропом так, щоб вона покрила їх. Накрити посуд кришкою, утеплити і дати настоятися до теплого стану. Ягоди з'їсти, рідину випити.
Також даний рецепт рекомендується при болях в кишечнику.
Бешиха
Свіжі плоди глоду подрібнити до стану кашки. Накладати отриману масу на уражені ділянки шкіри.