Пістія (Pistia) більше відома як акваріумна рослина. Розетки її листя, плаваючі на поверхні води, настільки ніжні і красиві, що її деколи називають «водяною чи оксамитовою трояндою», «водяним салатом», а також часто «водяною капустою».
Незвично красива і трохи примхлива, для повноцінного росту їй потрібно багато тепла і світла.
Листя пістії зібрані в розетку і покриті білим «пушком». При сприятливих умовах може розростатись до 15 см заввишки і діаметром 25-40 см. Знизу під листям знаходиться розгалужене плаваюче в товщі води коріння, довжиною до 25-30 см, що є прекрасним природним фільтром!
Як тільки діаметр розетки перевищить 10 см, рослина зацвітає. Квітки пістії зібрані в суцвіття, дуже дрібні, білі і не представляють особливого декоративного інтересу, проте мають приємний аромат.
Дуже світлолюбна рослина, при поганому освітленні дрібніє і опускає листя на воду. На мілководді може швидко розмножуватися, утворюючи до кінця літа плаваючий килим.
Для повноцінного розвитку потрібна наявність на дні водойми родючого грунту, а ще краще, якщо коріння дістають до мулу.
У ставок переселяють пістії тільки тоді, коли вода прогріється до температури 10-15 °С. Температура повітря може бути трохи нижче. Якщо очікується похолодання, то в ставок можна додати теплої води, або забрати
рослини на цей час в приміщення в акваріум або в ємкість з водою. Основною вимогою для нормального розвитку цієї рослини є яскраве світло, краще сонячне, але можна і штучне. Важлива також досить висока вологість повітря.
Водяна капуста в ставку не зимує, може перезимувати в акваріумі при температурі не нижче 16 °С. На початку вересня беруть тільки невеликі розетки зі ставка, ретельно їх промивають, щоб не занести в акваріум шкідників. Найкраще помістити рослини в
окремий акваріум. Пістія потребує високої вологості повітря, тому акваріум накривають склом. Обов'язково потрібно гарне освітлення, бажано світловий день 10-12 годин на добу.
Розмножується сама і постійно дає вуса, на кінцях яких утворюються нові розетки. Ділять рослину влітку.
Пістія - одна з найкрасивіших плаваючих рослин. Найкраще виглядає в невеликих ставках, де можна добре розглянути її екзотичну красу.
Нею краще оформляти невеликі водойми, де водяна троянда буде красиво відтіняти плаваючі на воді листя і квітки латаття поряд з витонченими декоративними злаками, осоками та ситниками, що ростуть поряд на мілководді. Особливо до місця вона доведеться в ставках, витриманих в екзотичному стилі.
В водоймі чи акваріумі пістія виконує, крім усього іншого, і корисні функції. Вона є в першу чергу біологічним фільтром, споживаючи розчинену у воді органіку. Крім того, вона збирає солі важких металів, що дуже корисно при утриманні риб, чутливих до складу води. Нарешті, тонкі гіллясті коріння є також хорошим нерестилищем для риб, а також прекрасно виконують роль сховища і корму для мальків багатьох риб.
(//www.ukrboard.com.ua)
Вартість 20-60 грн
В наявності також великий вибір німфей (білі, жовті, персикові, рожеві, малинові та бордові) та прибережних і водних рослин (водяні гіацинти, аїри, вахта, водорості-оксигенатори, калла, камиші, ірис водний, рогози, частуха, ситник та багато інших).
Прайс-лист з фото та цінами надішлю на вайбер, телеграм чи меседжер.
Консультація, допомога в підборі рослин, посадки та догляду за ними.
Доставка по Україні - СД "Нова Пошта" з м Львів.
Деталі за тел.: 098-695-13-78 Наталія
Новинки, корисні статті, відгуки, поради щодо догляду водних рослин – підписуйтесь на сторінки:
https://www.facebook.com/vodnyrosliny/
https://www.instagram.com/vodni_roslyny/