Свіжа зелена шишка сосни.
Настій соснових шишок після інсульту
Як вже згадувалося, молоді соснові шишки містять таніни, які сприяють зупинці відмирання клітин і відновлення судин головного мозку. Крім того, відбувається активне постачання організму в цілому корисними речовинами і вітамінами, відновлюються мовні навички і координація руху.
Рецепт настою:
Для приготування лікарського настою з соснових шишок після інсульту потрібно на склянку медичного спирту (70%) 5-6 шишок, які слід злегка пом'яти.
Шишки можуть використовуватися як молоді (зелені), так і вже дозрілі (розкриті). Їх поміщають в банку і заливають спиртом.
Витримують протягом двох тижнів у темному місці, не забуваючи регулярно струшувати.
Для поліпшення смаку і нейтралізації етилу можна додати 1 ч. л домашнього яблучного оцту.
Спиртовий настій соснових шишок у постінсультному стані приймається всього один раз в день. Дозування - 1 чайна ложка, додана в напій (сік, чай, воду). Лікувальний курс триває приблизно півроку. (//www.ukrboard.com.ua)
При відсутності спирту можна скористатися звичайною горілкою, змінивши пропорції. Для настою соснових шишок на горілці:
Набити літрову банку свіжими зеленими шишками і залити до країв горілкою.
Настояти 2-3 тижні.
Приймати цей варіант настою, в період реабілітації після інсульту, по чайній ложці 2-3 рази в день після їжі.
А ще така настоянка може прийматися для підтримки імунітету, очищення організму від токсинів і придушення патогенних мікроорганізмів. Приймати в такому разі слід по 1 ст. л тричі на день за півгодини до їди. Варення з соснових шишок — рецепти Рецептів приготування варення із соснових шишок декілька.
Рецепти приготування .
1 спосіб: перебрати шишки, видалити сміття, хвою. Промити соснові шишки водою, засипати в емальовану каструлю і залити холодною водою так, щоб вона покривала шишки на 1-1.5 см. Довести до кипіння і після додати цукор з розрахунку 1 кг цукру на 1 л рідини. Знову довести до кипіння, потім зменшити вогонь і варити на маленькому вогні приблизно 1,5 години, видаляючи піну. До кінця варіння соснові шишки повністю просочаться сиропом і стануть червонуватого кольору.
2 спосіб: цим способом вариться так званий "мед" із соснових шишок. Перебрати шишки, видалити сміття, хвою, потім промити чистою водою шишки. Засипати підготовлені шишки в емальований посуд і залити холодною водою так, щоб вона покрила шишки на 1-1,5 см. Потім прокип’ятити шишки протягом 20 хв. в закритій каструлі і після цього настоювати протягом доби при кімнатній температурі. Настій вийде зеленого кольору, його потрібно буде злити, а шишки викинути. Далі варимо сироп з цукром, на 1 л сиропу 1 кг цукру. Варка триває не менше 1,5 годин. Для варіння обов’язково використовувати емальований посуд. Готовий "мед" із соснових шишок має малиновий колір і надзвичайно тонкий смак. Розливати "мед" потрібно в гарячому вигляді в гарячі банки. Стерилізувати "мед" не потрібно, при такому способі варіння мед зберігається дуже довго навіть у кімнатних умовах.
3 спосіб: із соснових шишок можна приготувати цілющий сироп без варіння. Перебрати і промити шишки. Потім розрізати кожну шишку на частинки, обваляти їх у цукрі, щоб швидше пустили сік. Укладати порізані шишки шарами в банки і пересипати їх цукром шар зашаром (1:1 або 2:1). Верхній шар шишок має бути засипаний цукром повністю. Банку накрити марлею і поставити в тепле темне місце, час від часу струшуючи, поки цукор повністю не розчиниться. Приготовлені таким способом соснові шишки вживають для лікування захворювань органів дихання, а також як зміцнювальний засіб по десертній ложці на півсклянки окропу двічі на день. Пити гарячим невеликими ковтками вранці натщесерце і перед сном.