Ціна насіння 5 шт. 15 грн.
Ціна 1 сіянця 15 грн.
Клен домашній підійде для вирощування в будь-якому регіоні, де є сонце і родючі грунти. Він не вимагає складного догляду, а з розмноженням впорається навіть любитель.
Опис
рослини
По-науковому домашній або кімнатний клен ще називається абутілон. Ця рослина популярно в домашньому вирощуванні, квітникарі його цінують за довгий цвітіння і високу декоративність.
Назву «клен» рослина отримала через своєрідну форму листя, листова пластина загострена, її краї різьблені, мають схожості з кленовим. За рослиною не потрібно особливого догляду, дерево швидко росте, не схильне до паразитів.
Листя домашнього клена можуть виростати від 10 до 20 см, пагони коричнево-пурпурові. Квіти абутилона мають форму дзвіночка, їх довжина від 4 до 8 см, період цвітіння починається в травні, закінчується в жовтні, кожен бутон розпускається ненадовго, але квіти безперервно оновлюють один одного.
Домашній клен в приміщенні може виростати до 2 метрів. В саду абутілон буде радувати око всього лише один сезон, якщо забезпечити надійне укриття на зиму або переносити його в приміщення, то термін життя продовжується до 5 років. Він може рости і довше, але буде ставати менш барвистим.
(//www.ukrboard.com.ua)
Для вирощування кімнатного клена в будинку підійдуть місця достатньо яскраві, але на які не потрапляють відкриті сонячні промені.
Важливо забезпечити домашній клен великим кількість світла. Абутілон негативно реагує на протяги і вітру, тому на ділянці його вирощують біля стін або зборів. У квартирі його можна винести на балкон, але не ставити під відкриті вікна. Взимку горщик з рослиною виставляється на підвіконня.
Поливати потрібно м'якою водою кімнатної температури, полив забезпечується рясний, влітку рослину обприскують. Взимку полив обмежують до помірного, обприскування проводиться тільки за умови сухого повітря в приміщенні.
У літній період рослина потребує добрива, яке вноситься кожні 10 днів. Використовуються й мінеральні, і органічні добрива, чергуючи їх. Наближаючись до зими, період між підгодівлями збільшують, наприклад, восени вже починають удобрювати 1 раз на місяць.
Щороку кімнатний клен потрібно пересаджувати в більший горщик, оскільки коренева система швидко розвивається. При вирощуванні клена домашнього можуть виникнути деякі проблеми. Якщо взимку почали опадати листя, при дотриманні правильного його зберігання в холодну пору року, то можливо вологість повітря дуже низька, так само це може говорити про те, що клену не вистачає поливу.
Якщо рослина не зацвіла, то можливо, потрібно підібрати менший за діаметром горщик. Цвітіння настає тільки тоді, коли коріння огортають все площа горщика.
Вирощувати домашній клен дуже просто.
Яскраві квіти будуть радувати господарів і гостей будинку довгий період.