Ціна 15 шт. 5 грн.
Ця однорічна рослина з родини мальвових походить зі Східної Африки. У неї багато назв: бамія, окра, гумбо, гібіскус кулінарний.
У їжу використовують недостиглу добову зав’язь плодів ( коробочки) у вареному, смаженому, тушкованому вигляді. Їх консервують. Сушать, заморожують. З плодів готують супи, соуси. Недостигле
насіння цілком може заміни нити зелений горошок, а з достиглих підсмажених зерен готують смачний напій, який нагадує каву. З м’ясистих чашечок плода можна приготувати желе, варення, торти, пудинги і охолоджувальні напої. Молоді пагони рослин використовують для приготування салатів, у них злегка кислуватий смак.
(//www.ukrboard.com.ua)
Бамія – добре доповнення до гострих м’ясних страв, особливо з птиці. Відварюються і тушаться плоди напрочуд швидко, тому їх додають до готової страви в останню чергу.
Плоди бамії – цінний лікувальний і дієтичний продукт. Завдяки значній кількості слизових речовин вони дуже корисні хворим на виразку шлунку і гастрит.
Відвар плодів бамії рекомендують вживати від застуди, бронхітів та інших захворювань верхніх дихальних шляхів. Крім того, помічена здатність цієї рослини відновлювати життєві сили людей, виснажених після тяжких хвороб.
Пізні плоди бамії грубшають, стають волокнистими, жорсткими і неїстівними, тому дієтичні властивості мають тільки молоді зав’язі.