Незважаючи на ринкове різноманіття будматеріалів у класі утеплювачів вибір невеликий (базальтова, мінеральна, скловата, різні види спінених полімерів). Деревина , на відміну від каменю та скла , довгий час не піддавалася «перетворенню» в утеплювач. Лише після винаходу технології поділу паперу на целюлозні волокна з»явилася можливість створювати з деревини екологічний і недорогий теплоізолятор. У наші дні утеплення ековатою набирає широкої популярності саме завдяки унікальним властивостям нового матеріалу – її можна застосувати там, де інші утеплюючі матеріали застосувати практично неможливо.
ПЕРЕВАГИ УТЕПЛЕННЯ ЕКОВАТОЮ :
1. Економічність - розхід енергії на опалення на 25 % нижчий , чим при утепленні мінеральною ватою.
2. Простота монтажу - для утеплення ековатою не потрібно розбирати будову,переривати навчальний чи виробничий процесю. При цьому гарантія відсутності щілин і мостів холоду.
3. Низька теплопровідність - 15 см ековати рівнозначно 18 см мінвати,46 см пінобетону , 50 см дерев"яног брусу , 90 см керамзиту , 146 см цегляної кладки. (//www.ukrboard.com.ua)
4. Дихаючий утеплювач - ековата здатна ввібрати і віддати до 20 % вологи. Ековата в 7,5 разів довше тримає тепло ніж мінвата і 5 разів довше ніж пінополістирол.
5. Висока вогнестійкість - ековата не загорається навіть при 1300 С. При нагріванні не виділяє токсичних газів на відміну від мін. вати.
6. Висока звукоізоляція - стіна з 12 см гіпсокартону і 50 мм ековати не дають зовнішньому звуку проникнути у приміщення.
7. Екологічна чистота - вату роблять з газетного паперу.
8. Біостійкість - ековата не схильна до гниття, усадки і захищає будову від грибків та гризунів.
9. Довговічність - зберігає теплозахисні властивості більше 50 років.