Рослини для висадки в біоплато:
- Камиш озерний
- Рогози (широко- та вузьколистий)
- Аїр болотний
- Ірис болотний
- М"ята водна
- Осоки (берегова, темна, інші)
- Очерет
- Частуха та інші
А також плаваючі - водяний гіацинт (ейхорнія) та пістія (водяна капуста)
Середня ціна 40-60 грн/шт
Біоплато - природний фільтр для декоративної водойми, який дуже добре очищає воду та збагачує її киснем і бонусом - прикрашає ділянку. Цей спосіб очищення води в ставку є досить недорогим і доступним кожному.
Як працює біоплато
Робота біоплато базується на здатності водних рослин очищати воду. Але якщо просто засадити рослинами берег водойми, вода буде чистою тільки біля їх коренів, в так званій зоні регенерації. Тому для біоплато поруч з основним ставком влаштовують окреме невеличке, зазвичай, довгастої форми «болотце» (іноді його роблять у вигляді струмка), заповнюють весь його обсяг щебенем і засаджують всю поверхню водними рослинами. Вода з основної водойми з допомогою насоса піднімається з дна, потрапляє в біоплато, очищається, протікаючи через коріння аїрів, рогозів, і т.д., і через злив повертається назад.
Вода повинна циркулювати зі ставка в болотце і назад безперервно, але з повільною швидкістю, при якій органіка, що міститься в ньому, буде осідати на дно плато, і
рослини зможуть нею «харчуватися». Вода при цьому очищається, стає прозорою, не «цвіте». На рослинах поселяються корисні водорості, гриби і бактерії, які теж активно братимуть активну участь в очищенні основної водойми.
Як зробити
Біоплато облаштовують тільки для штучної водойми, дно якої ізольоване, і вся «мікроживність», яка знаходиться у воді, не має доступу до поживного грунту (мулу).
Біоплато потрібно робити трохи вище водойми, щоб створити природну циркуляцію через сполучну канавку. Його дно теж обов'язково повинно бути ізольованим, щоб єдиним джерелом живлення для рослин була вода з основного ставка.
Для гідроізоляції можна використати геотекстиль, на який насипати шар гранітного щебеню: на ньому відмінно закріпляться і будуть добре рости всі потрібні нам водні рослини з суперпотужною кореневою системою, яка, як пилосос, буде всмоктувати всю органіку з води.
Не можна засипати біоплато дрібним гравієм - він швидко замулиться, крім того, чим менше фракція каменю, тим менше кисню міститься в верхньому шарі.
(//www.ukrboard.com.ua)
Якщо загальна глибина біоплато півметра, то 15 см необхідно залишити сухим, щоб уникнути переливу, 5 сантиметрів складе глибина води, тому щебенем потрібно засипати близько 30 см.
Дно має бути строго горизонтальним, а товщина щебеню всюди однаковою, інакше робота біоплато буде неефективною.
Площа біоплато повинна складати близько 35% від площі основної водойми (довжина дорівнює стінці основного ставка), глибина від декількох сантиметрів до півметра, але якщо плануються плаваючі рослини, то і до метра.
Так, наприклад, при розмірі триярусного ставка 3.5 х 6.5 м, глибині - від 0.7 до 1.8м. Рекомендований розмір біоплато 1.5 х 3.8 м, глибина 0.5 м. Струмок, який з'єднує водойми, теж працює, як біоплато: він засипаний гравієм і засаджений рослинами.
Для успішної роботи системи необхідно, щоб рослини добре розрослися і зміцнили кореневу систему. Біоплато має виглядати, як справжнє болото!
Біоплато - це коли води не видно, одні рослини. Так що, рослин потрібно насаджувати побільше!
Не потрібно мудрувати і висаджувати рослини в щебінь, досить просто поставити їх на дно разом з корінням грунту. Агресивні рослини ставлять на дно водойм в пластикових ящиках або горщиках.
Водні рослини світлолюбиві, тому біоплато робити краще на відкритому сонячному місці, хоча є приклади, коли вони прекрасно почуваються і в півтіні. Висаджують їх за тими ж правилами ландшафтного дизайну, що і культурні рослини: на задньому плані високі очерети, камиші і рогози, перед ними середньорослі болотні іриси і т.п., попереду - низькорослі рослини, осоки і т.д.
Зазвичай біоплато починає працювати в повну силу через 3-5 років: вода в ставку стає прозорою, як скло. Але іноді результат видно вже протягом одного сезону.
Замовлення, деталі за тел.: 098-695-13-78 Наталія
В наявності також великий вибір німфей (білі, жовті, персикові, рожеві, малинові і бордові) та інших прибережних і водних рослин
Прайс-лист з фото та цінами надішлю на вайбер, телеграм чи месенджер.
Консультація, допомога в підборі рослин, посадки та догляду за ними.
Доставка по Україні - СД "Нова Пошта" з м Львів.
Новинки, корисні статті, відгуки, поради щодо догляду водних рослин – підписуйтесь на сторінки:
https://www.facebook.com/vodnyrosliny/
https://www.instagram.com/vodni_roslyny/