Відповідно до чинного законодавства здійснити виділ частини в окрему одиницю можливо завдяки висновку щодо технічної можливості поділу об’єкта нерухомого майна або висновку щодо технічної можливості виділу в натурі частки з об’єкта нерухомого майна.
.
️Виділення в натурі частки чи поділ нерухомого майна можливо провести в разі дотримання наступних умов:
поділ на самостійні об’єкти нерухомого майна технічно можливий (приміщення відокремлені, є окреми входи/виходи)
права на нерухомість оформлені належним чином та відсутні самочинно побудовані об'єкти
наявність реєстрації земельної ділянки на якій розташований об’єкт нерухомого майна в Державному земельному кадастрі та реєстрації права власності на неї в установленому законом порядку.
.
Якщо виділ у натурі частки із спільного майна не допускається згідно із законом або є неможливим (майно є неподільним), співвласник, який бажає виділу, має право на одержання від інших співвласників грошової або іншої матеріальної компенсації вартості його частки. Компенсація співвласникові може бути надана лише за його згодою. Право на частку у праві спільної власності у співвласника, який отримав таку компенсацію, припиняється з дня її отримання. (//www.ukrboard.com.ua)
.
Право кожного співвласника в спільній частковій власності визначається часткою, яка виражається в простих правильних дробах. При цьому вказані в правовстановлюючих документах розміри часток співвласників на об’єкт нерухомого майна в сумі повинні становити одиницю.
.
БТІ Міжрегіональне надає висновки про можливість поділу/виділу для нерухомого майна та виготовляє окремі технічні паспорти з реєстрацією в ЄДЕССБ.
Юридична консультація безкоштовно!
Instagram: tov_btim
Адреса: м. Полтава, вул. Соборності (колишня Жовтнева) 72, оф. №8 (зупинка "5 школа" за Приватбанком, вхід з вулиці Шведської)